Menü Kapat

Antifriz Toptan

ANTİFRİZ NEDİR?

Antifiriz veya motor soğutma sıvısı, aşırı sıcaklıklarda motorunuzu düzenlemeye yardımcı olmak için suyla karıştırılmış renkli bir sıvıdır. Dış sıcaklık sıcaktan soğuğa değiştikçe, eşit çalışma sıcaklığını korumak için motor bloğu boyunca pompalanır. Bununla birlikte, antifriz sıcaklığı ayarlamaktan daha fazlasını yapar. Uygun sıvı seviyelerini korumak korozyonu önlemeye yardımcı olur.

üreticileri fabrikası telefonu adresi en iyi cam suyu fiyatları 2020 2021 2022 2023

MOTOR SOĞUTMA SUYU NASIL ÇALIŞIR?

Motor soğutma suyu genellikle 50/50 oranında su ile karıştırılır ve motorunuzdaki uygun depoya dökülür. Kimyasal etilen glikol, aşırı sıcak veya soğuk hava koşullarında optimum çalışma sıcaklığını düzenlemek ve korumak için aracınızın motorundan pompalanan bir sıvı oluşturmak için bir baz olarak kullanılır.

HER ANTİFRİZ TİPİNİ FARKLI KILAN NEDİR?

Tüm soğutma sıvısı, baz kimyasal etilen glikolden oluşur. Yeşil, pembe veya turuncu olsun, hepsi tabanlarında aynıdır. Örneğin, MaxLife ™ Antifriz / Soğutma Suyu’nu ZEREX ™ Orijinal Yeşil’ten farklı kılan , yüksek kilometreli araç tiplerinde kullanılmak üzere tasarlanmış katkı maddeleri ve boyalardır, Orijinal Yeşil ise onlarca yıldır dünya çapında kullanılan daha genel bir formüldür.

ARABAMIN YENİ SOĞUTMAYA NE KADAR İHTİYACI VAR?

Etkili olabilmesi için aracınızın ihtiyaç duyduğu sıvıların çoğunun boşaltılması ve çeşitli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Aynı şey soğutma sıvınız için de geçerlidir. Yılda en az iki kez, soğutma suyu seviyenizi yaz sıcağından önce ve kışın soğuktan önce kontrol etmelisiniz. Aracınızdaki soğutma suyunun ne zaman yıkanacağı ve değiştirileceği hakkında daha kesin bilgi için aracınızın kullanım kılavuzuna başvurun.

benzinli veya dizel araçların soğutma sistemlerinde dört mevsim kullanılmak üzere geliştirilmiş, özel katıklarla formüle edilmiş üstün nitelikli etilen glikol bazlı konsantre soğutma sıvısıdır. Özel formülasyonu ile soğuk iklimlerde radyatör suyunun donmasını önlediği gibi sıcak iklimlerde radyatör suyunun kaynamasını engeller.

Türkiye, Turkey, Turkish, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

özel katkılar içeren etilen glikol bazlı bir üründür. Sulu soğutma sistemlerine soğuk hava şartlarından gelebilecek zararları önlemek için geliştirilmiştir. Antifriz otomotiv alanının dışında da kullanılabilir. Nitrat içermez. Otomobil, kamyon, otobüs ve diğer araçları soğuktan korumak için soğutma sularına karıştırılır. Karayolları dışında çalışan traktör ve iş makinelerinde aynı şekilde uygulanır. Sanayi soğuk su dolaşım sistemlerinde, güneş enerjisiyle çalışan sistemlerde, buz paten sahalarında ve benzer yerlerde kullanılır.

Antifriz nedir?

Antifriz, motorunuzun soğutma sistemindeki suyun donmasını önleyen akıllıca bir şeydir. Sadece bu da değil, aynı zamanda motorunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için hayati bir araç sıvısı haline getiren diğer önemli işleri de yapar.

Arabamın neden antifriz ihtiyacı var?

Antifriz, donma noktasını düşürmek için motorun soğutma sistemindeki suya eklenen bir sıvıdır. Bu, suyun normal soğuk hava koşullarında donmayacağı anlamına gelir. Eğer o su donarsa, orada rahatsızlık hissedersiniz – radyatör ve diğer bileşenlerde ciddi bir hasara neden olur, bu da bir kol ve bir bacağın düzeltilmesine mal olur.

Suyun donmasını önlemenin yanı sıra antifriz, aşırı ısınmayı önlemek için motor soğutma suyunun kaynama noktasını yükseltir. Malzemeler ayrıca motorunuzu korozyondan korur, ısı transferine yardımcı olur ve ölçeğin dahili olarak birikmesini önler.

Motorunuza antifriz eklemeyle ilgili yardım için aşırı ısınmayı önlemek için kılavuzumuza göz atın.

Ne tür antifriz var?

Sorduğun için mutluyum. O kolu ve bacağınızı korumak istiyorsanız, hangi antifriz için gideceğiniz konusunda bir seçiminiz var.

Orada konsantre form veya hazır karışım su tür. İkinci versiyon genellikle motor soğutma sıvısı olarak adlandırılır ve normalde doldurma ve değiştirme işlemleri için hemen kullanılabilir. Konsantre formun genellikle yaklaşık% 50 antifriz ve% 50 su seviyesinde su ile seyreltilmesi gerekir. Kullanılacak doğru oran için her zaman talimatları kontrol edin.

Oh ve işte kullanışlı bir bilgi – 1998’den sonra üretilen birçok modern otomobil, silikat içermeyen organik asit (OAT) teknolojisi kullanan antifriz gerektirir. Daha eski arabalar genellikle OAT bazlı olmayan ve silikat içeren daha geleneksel bir antifriz tipine ihtiyaç duyar.

Antifriz nereden alabilirim?

Neden Halfords tabii ki! Sadece oturup güzel görünmek için burada değiliz.

Halfords.com, çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz ve mağazada toplayabileceğiniz veya doğrudan yerinize teslim edebileceğiniz çeşitli antifrizlere sahiptir.

Aracınız için hangi antifrizin doğru olduğundan emin değilseniz, size yardımcı olmak için birbirimizin üzerinden atlayacağımız yerel Halfords’a uğrayın. Belki de bu kadar hevesli değil, ama ihtiyacı olan bir müşteriye yardım etmeyi seviyoruz.

Unutmadan, eğitimli profesyonellerinizin araç aküsü, motor yağı ve cam yıkama gibi temel unsurları kontrol edeceği ve gerektiğinde düşük bir maliyetle ürünleri doldurabilecekleri 5 noktalı ücretsiz bir araç sağlık kontrolü sunuyoruz.

Tıkla Hemen Ara
Open chat