Menü Kapat

Çin elektrikli otomobil üretimi için yeşil kuralları hafifletebilir

PEKİN – Çin, otomobil üreticilerinin koronavirüs pandemisi tarafından kötü bir şekilde yaralanan satışları canlandırmasına yardımcı olmak amacıyla elektrikli otomobil üretimini artırmak için tasarlanmış kotaları geçici olarak hafifletebilir.

Çin, kalabalık şehirlerindeki sağlıksız hava kirliliği seviyelerine karşı savaştığı için fosil yakıtlı araçların üretimi ile ilgili dünyanın en katı kurallarından bazılarına sahiptir.

Bu kurallar,Yakit Katkisi Tesla ve Volkswagen dahil olmak üzere hem yerli hem de uluslararası otomobil üreticilerini, tamamen elektrikli, plug-in hibrid ve hidrojen yakıt hücreli araçlar gibi yeni enerji araçlarının (NEV) geliştirilmesi ve üretimi için milyarlarca dolar harcamaya itti.

Çin’deki otomobil üreticileri, içten yanmalı motorlu taşıtlar üretirken karşılaştıkları olumsuz noktaların bir kısmını telafi etmek için NEV’ler üretmekle yükümlüdür.

Mevcut duruma bağlı olarak, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kotaları geçici olarak ayarlayabileceğini ve otomobil üreticilerinin gelecek yıl üretecekleri yeşil noktaları bu yıl negatif puanlarını dengelemek için kullanabileceklerini söyledi.

Endüstri yetkilileri, otomobil üreticileri araç üretimini daha az politika etkisi ile daha iyi yönetebildikleri için bunu destekleyici bir hareket olarak görüyorlar.

NEV kotalarının geçici olarak hafifletilmesi, şirketlerin geleneksel araçlardan daha maliyetli teknolojilere sahip model lansmanlarını ertelemelerine ve aynı zamanda agresif pazarlamadan vazgeçmelerine olanak tanıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara
Open chat